HerbasLietuvos Aukščiausiasis Teismas

Pranešimai

A. Norkūnas: Apie keisčiausius Lietuvos ir užsienio įstatymus (0)
2017-05-02
 

Kokius užsienio valstybių įstatymus norėtumėte matyti Lietuvoje? Kokioje šalyje norėtumėte dirbti teisėju? – šių klausimų sulaukė Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Algis Norkūnas ELSA Vilnius organizuotoje diskusijoje „Ar žinojai, kad...?“.

Sostinės kavinėje „Geležinė lapė“ vykusiame renginyje keliautojai Vytaras Radzevičius ir Vytautas Mikaitis dalijosi įspūdžiais apie egzotiškiausias keliones į Šiaurės Korėją ir Australiją, o teisėjas A. Norkūnas pasakojo apie keisčiausius Lietuvos ir kitų valstybių įstatymus bei teisines sistemas.

„Ar žinojote, kad Japonijoje uždrausta būti stambiam? – klausė teisėjas. – Nors šalis ir taip pirmauja pagal žemiausią nutukimo lygį, Japonijos valdžia 2009 metais nustatė maksimalią vyrų ir moterų talijos apimtį. Kiekvienas vyras, vyresnis nei 40-ies metų, negali viršyti liemens apimties daugiau nei 80 cm, o kiekviena moteris – daugiau nei 90 cm.“

Teisėjas A. Norkūnas juokavo, kad ir mūsų šalyje netrūksta įdomių įstatymų – pvz., cukraus mokestis, draudimas sausinti pelkes arba neteisėtai rinkti saugomus laukinius augalus.

Pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamąjį kodeksą, tas, kas neteisėtai naikino, žalojo, paėmė iš natūralios aplinkos ar kitaip rinko arba įgijo, laikė, perdirbo, gabeno, realizavo didelį kiekį saugomų rūšių laukinių augalų, grybų, jų dalių ar gaminių iš jų, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų. „Įdomiausia tai, kad numatytos veikos yra nusikalstamos ir tais atvejais, kai jos padarytos dėl neatsargumo“, – pasakojo A. Norkūnas.

Paklaustas, kokius užsienio valstybių įstatymus norėtų matyti Lietuvoje, teisėjas pasidžiaugė stiprėjančia vaiko teisių apsauga Lietuvoje, tačiau atkreipė dėmesį į kovos su prekyba žmonėmis efektyvinimą.

„Nors visame pasaulyje prekyba žmonėmis yra pripažinta kaip nusikalstama ir nelegali veikla, tačiau tai tebėra viena sparčiausiai augančių organizuoto tarptautinio nusikalstamumo formų, kuri įgyja vis naujas išraiškas bei formas. Todėl būtina griežtinti prekiautojų žmonėmis baudžiamąjį persekiojimą. Pavyzdžiui, Pietų Amerikoje iš prekiautojų žmonėmis, įrodžius jų kaltę, konfiskuojami butai, t. y. jų nuosavybė. Tai galėtų būti perkeliama ir į Lietuvos įstatymus“, – kalbėjo A. Norkūnas.

Diskusijos dalyviai taip pat diskutavo apie „Brexit“ pasekmes, marihuanos ir naminės degtinės legalizavimą, dalijo patarimus, kaip šiandien keliauti pigiai, tačiau kokybiškai.

Evelinos Markelevičiūtės nuotr.


 
Informaciją atnaujino: Dovilė Bružaitė
Informacija atnaujinta: 2017-05-02 13:09
Naujas komentaras
Jūsų el. paštas
Jūsų vardas
Komentaras
Apsaugos kodas secimg
 
Komentarai (0)

Asmenis Lietuvos Aukščiausiajame Teisme aptarnauja bei informaciją teikia Bendrosios raštinės darbuotojai:

Dalia Cicėnienė,

Diana Kavaliauskienė

Gražina Kestauskė

tel.: (8-5) 2 61 64 66

Ką reikėtų žinoti kreipiantis į teismą

Atstovas ryšiams su visuomene

Dovilė Bružaitė:

tel. 8 5 261 05 60

Mob. tel. +370 685 84863

el.p.: d.bruzaite@lat.lt

Naujausias biuletenis:

 

Adresas

Gynėjų g. 6, 01109 Vilnius

Kaip mus rasti?
Tel. + 370 5 2 616 466
Faks. + 370 5 261 6813
El. paštas: lat@teismas.lt
Kodas 188602032
Duomenys apie Lietuvos
Aukščiausiąjį Teismą
kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre.

 

nta_logo.gif


network.gif

 
Viso apsilankė:4141990Šiandien:2609Dabar naršo:21