HerbasLietuvos Aukščiausiasis Teismas

Pranešimai

Europos Žmogaus Teisių Teismo teisėjai: „Lietuva yra ta šalis, kuri nekelia išskirtinių problemų“ (0)
2017-09-12
 

Į Lietuvą atvykęs Europos Žmogaus Teisių Teismo (toliau – EŽTT) pirmininko pavaduotojas Linos-Alexandre‘as Sicilianos kartu su teisėju Egidijumi Kūriu vakar apsilankė Lietuvos Aukščiausiajame Teisme. Susitikime su šio Teismo pirmininku Rimvydu Norkumi ir teisėjais svečiai aptarė EŽTT praktiką ir jos aktualijas.


Sveikindamas svečius, Rimvydas Norkus akcentavo nacionalinių teismų ir EŽTT bendradarbiavimo būtinybę. „Toks bendradarbiavimas pirmiausia vyksta per teismų praktiką. EŽTT vertina nacionalinio teismo sprendimo motyvus ir iš jų susidaro vaizdą, ar Konvencija galėjo būti pažeista. Todėl Lietuvos teismams būtina itin atidžiai pagrįsti savo sprendimus ir ne tik skirti juos proceso šalims, bet ir prognozuoti galimą procesą EŽTT. Kita vertus, EŽTT sprendimo motyvai taip pat turėtų būti aiškesni, kad sudarytų sąlygas nacionaliniams teismams ateityje išvengti Konvencijos pažeidimų“, – pabrėžė Rimvydas Norkus.


Pasak Egidijaus Kūrio, žiniasklaidos atstovai iš esmės nušviečia tik tuos sprendimus, kuriuose EŽTT konstatuoja pažeidimus, bet tai nėra tikroji situacija, nes taip atspindima tik maža dalis nagrinėjamų bylų. „Yra ir kita visuomenei nematoma pusė, tai – vieno teisėjo priimami sprendimai. Yra daugybė tokių vieno teisėjo išnagrinėtų bylų, kuriose nebuvo rasta pažeidimo. Paėmę šią statistiką, kuri nėra taip viešai prieinama, matytume, kad Lietuvos situacija žmogaus teisių srityje yra daug geresnė“, – mintimis dalijosi teisėjas.


Teisėjas Egidijus Kūris taip pat atskleidė, kad šiuo metu pagrindiniai su Lietuva susiję EŽTT nagrinėjami klausimai yra dėl įkalinimo sąlygų, įkalinimo iki gyvos galvos, nuosavybės teisės (nuosavybės teisių atkūrimo, nuosavybės paėmimo visuomenės poreikiams). Šią mintį papildė ir teisėjas Linos-Alexandre‘as Sicilianos, jis pabrėžė, kad netgi 97 proc. teismą pasiekusių bylų prieš Lietuvą yra pripažįstamos nepagrįstomis arba nėra nustatyta Konvencijos pažeidimų, o tik 3 proc. pateikiamų peticijų EŽTT yra tenkinama ir nustatomas žmogaus teisių pažeidimas.


Diskusijos metu pabrėžta būtinybė užtikrinti valstybės ir individo teisių pusiausvyrą nagrinėjant nuosavybės apsaugos bylas, gilintasi į proceso atnaujinimą Aukščiausiajame Teisme po EŽTT sprendimo, aptarta proceso trukmės baudžiamosiose bylose problematika.


Į Lietuvą atvykę EŽTT teisėjai dalyvauja Pasaulio konstitucinės justicijos konferencijos IV kongreso renginiuose.


Daugiau informacijos galite rasti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo interneto svetainėje http://www.lat.lt

Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją prašome nurodyti informacijos šaltinį.

 
Informaciją atnaujino: Dovilė Bružaitė
Informacija atnaujinta: 2017-09-12 15:17
Naujas komentaras
Jūsų el. paštas
Jūsų vardas
Komentaras
Apsaugos kodas secimg
 
Komentarai (0)

Asmenis Lietuvos Aukščiausiajame Teisme aptarnauja bei informaciją teikia Bendrosios raštinės darbuotojai:

Dalia Cicėnienė,

Diana Kavaliauskienė

Gražina Kestauskė

tel.: (8-5) 2 61 64 66

Ką reikėtų žinoti kreipiantis į teismą

Atstovas ryšiams su visuomene

Dovilė Bružaitė:

tel. 8 5 261 05 60

Mob. tel. +370 685 84863

el.p.: d.bruzaite@lat.lt

Naujausias biuletenis:

 

Adresas

Gynėjų g. 6, 01109 Vilnius

Kaip mus rasti?
Tel. + 370 5 2 616 466
Faks. + 370 5 261 6813
El. paštas: lat@teismas.lt
Kodas 188602032
Duomenys apie Lietuvos
Aukščiausiąjį Teismą
kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre.

 

nta_logo.gif


network.gif

 
Viso apsilankė:4067139Šiandien:1986Dabar naršo:31