HerbasLietuvos Aukščiausiasis Teismas

Pranešimai

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas kreipėsi į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą (0)
2017-07-10
 

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, išnagrinėjęs kasacinę bylą dėl poliklinikos teisės nustatyti detalius viešųjų pirkimų būdu įsigyjamų prekių (analizatorių, reagentų ir kitų medicinos diagnostikos priemonių) reikalavimus, nutarė kreiptis į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą, prašydamas priimti prejudicinį sprendimą.


VšĮ Kauno Dainavos poliklinika vykdė atvirą konkursą dėl asmens sveikatos priežiūros laboratorinės diagnostikos prietaisų nuomos, jų veikimą užtikrinančių paslaugų ir medžiagų pirkimo. Konkurse dalyvaujanti įmonė, nesutikdama su viešojo pirkimo sąlygomis, teigė, kad perkančiosios organizacijos iškelti reikalavimai užslėptai skirti konkrečiam gamintojui, t. y. tam tikras sąlygas gali atitikti tik vieno gamintojo prekės, šiuo atveju – analizatoriai, reagentai ir kitos medicinos diagnostikai reikalingos priemonės; be to, besiskundžiančios įmonės vertinimu, kai kurie reikalavimai yra pertekliniai, nepagrįstai ribojantys tiekėjų konkurenciją.


Nagrinėjamoje byloje spręsta dėl perkančiosios organizacijos teisės nurodyti atitinkamas techninės specifikacijos nuostatas, t. y. kaip poliklinika turėtų tinkamai įsigyti laboratoriniams tyrimams reikalingos įrangos ir priemonių. Kasaciniam teismui kilo abejonių, ar teisėtai konkurso sąlygose buvo nustatyti labai detalūs techniniai diagnostikos įrangos ir priemonių reikalavimai.


Be kita ko, teisėjų kolegija pažymėjo, kad ginčo prekių rinkoje egzistuoja uždara sistema, nes iš esmės atitinkamo gamintojo analizatoriams tinka tik to paties gamintojo reagentai, todėl kuo detalesnius analizatorių ir reagentų reikalavimus nustatys poliklinika, tuo mažiau prekių gamintojų ir tiekėjų šiuos reikalavimus galės atitikti. Šis vertinimas tiesiogiai siejasi su Viešųjų pirkimų įstatymo 25 straipsnio (2015 m. birželio 23 d. įstatymo redakcija) ir Direktyvos 2004/18 23 straipsnio nuostatų aiškinimu ir taikymu. Kasacinis teismas konstatavo, kad iki galo nėra aišku, kaip nagrinėjamos bylos kontekste plačiai reikėtų aiškinti kai kurias minėtos direktyvos sąvokas, tarp jų – „funkcinio reikalavimo“ kategoriją.


Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjų kolegija kreipėsi į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą, prašydama išaiškinti, kaip minėtos direktyvos požiūriu turėtų būti suprantama ir aiškinama asmens sveikatos priežiūros įstaigos teisė nustatyti prekių reikalavimus viešojo konkurso būdu įsigyjant prekes (medicinos diagnostikos įrangą ir priemones) ar tam tikras teises į jas tam, kad pati galėtų atlikti tyrimus.


Civilinės bylos nagrinėjimas stabdomas iki Europos Sąjungos Teisingumo Teismo sprendimo priėmimo.


Bylos Nr. e3K-3-266-378/2017


Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją prašome nurodyti informacijos šaltinį.


 
Informaciją atnaujino: Dovilė Bružaitė
Informacija atnaujinta: 2017-07-10 16:22
Naujas komentaras
Jūsų el. paštas
Jūsų vardas
Komentaras
Apsaugos kodas secimg
 
Komentarai (0)

Asmenis Lietuvos Aukščiausiajame Teisme aptarnauja bei informaciją teikia Bendrosios raštinės darbuotojai:

Dalia Cicėnienė,

Diana Kavaliauskienė

Gražina Kestauskė

tel.: (8-5) 2 61 64 66

Ką reikėtų žinoti kreipiantis į teismą

Atstovas ryšiams su visuomene

Dovilė Bružaitė:

tel. 8 5 261 05 60

Mob. tel. +370 685 84863

el.p.: d.bruzaite@lat.lt

Naujausias biuletenis:

 

Adresas

Gynėjų g. 6, 01109 Vilnius

Kaip mus rasti?
Tel. + 370 5 2 616 466
Faks. + 370 5 261 6813
El. paštas: lat@teismas.lt
Kodas 188602032
Duomenys apie Lietuvos
Aukščiausiąjį Teismą
kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre.

 

nta_logo.gif


network.gif

 
Viso apsilankė:4067143Šiandien:1990Dabar naršo:30