HerbasLietuvos Aukščiausiasis Teismas

Pranešimai

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas: esant mišriai paslaugų teikimo ir nuomos sutarčiai, klientas išsaugo teisę ją nutraukti (0)
2017-12-12
 

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (toliau – LAT), išnagrinėjęs kasacinę bylą dėl mišrios paslaugų teikimo ir nuomos sutarties sudarymo ir vienašališko paslaugų teikimo sutarties nutraukimo, konstatavo, kad šalis turi teisę vienašališkai nutraukti šalių sudarytą mišrią paslaugų teikimo ir nuomos sutartį – turi būti vadovaujamasi kliento teisės atsisakyti paslaugų prioritetu. Tai reiškia, kad į šalių susitarimo sąlygas dėl mišrios sutarties nutraukimo negalima įtraukti nuostatų, kurios varžytų kliento teisę atsisakyti sutarties pagal Civilinio kodekso 6.721 straipsnio 1 dalį, kurioje nustatyta, kad klientas turi teisę vienašališkai nutraukti sutartį, nepaisydamas to, kad paslaugų teikėjas jau pradėjo ją vykdyti. Tais atvejais, kai viena iš šalių nors ir išreiškia valią nutraukti sutartį, tačiau ir toliau prisideda prie paslaugos teikimo, sutartis laikytina faktiškai nutrūkusia vėliau, kai realiai jau nebeteikiamos paslaugos.


Byloje nustatyta, kad AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (toliau – Centras) kreipėsi į UAB „Neltė“, siūlydamas jai dalyvauti pirkime, kuriuo Centras siekė įsigyti duomenų perdavimo paslaugą; UAB „Neltė“ sutiko teikti Centro pageidaujamą paslaugą tik tuo atveju, jeigu Centras bendrovei „Neltė“ išnuomos sutartimi prisiimtiems įsipareigojimams vykdyti reikalingą įrangą, ją įregistruos bei prižiūrės. Šalys sudarė sutartį, pagal kurią Centras įsipareigojo įrengti, techniškai prižiūrėti bendrovei „Neltė“ išnuomotą elektroninių ryšių tinklo įrangą, o bendrovė „Neltė“ – suteikti duomenų perdavimo didmeninę paslaugą visoje Lietuvoje, naudodama išnuomotą įrangą.


Po kurio laiko Centras pranešė bendrovei „Neltė“, jog nutraukia nuo nurodytos datos sutarties dalį dėl duomenų perdavimo paslaugos, ir pasiūlė šalių susitarimu nutraukti sutarties dalį dėl įrangos nuomos. Byloje nustatyta, kad, Centrui pranešus apie sutarties dalies nutraukimą nuo nurodytos datos, jo klientus ir toliau pasiekdavo duomenys, perduodami per bendrovės „Neltė“ paslaugai teikti naudojamus kanalus.


LAT teisėjų kolegija konstatavo, kad nors Centas išreiškė valią nutraukti sutartį, bet toliau faktiškai vykdė sutartimi prisiimtus įsipareigojimus, t. y. teikė duomenis ir naudojosi duomenų perdavimo paslauga. Sutartis laikytina faktiškai nutrūkusia vėliau, kai realiai nebebuvo teikiamos paslaugos.


LAT paliko nepakeistą apeliacinės instancijos teismo sprendimą.


Ši Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.


Lietuvos Aukščiausiasis Teismas yra vienintelis kasacinis teismas įsiteisėjusiems bendrosios kompetencijos teismų sprendimams peržiūrėti. Kasacinio teismo pagrindinė paskirtis – užtikrinti vienodą bendrosios kompetencijos teismų praktiką valstybėje. Į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą atrenkamos tik sudėtingiausios ir reikšmingiausios teismų praktikai bylos. Remiantis procesą reglamentuojančiais įstatymais, kasacinis teismas, neperžengdamas kasacinio skundo ribų, patikrina apskųstus sprendimus teisės taikymo aspektu.


Daugiau informacijos galite rasti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo interneto svetainėje http://www.lat.lt (bylos Nr. e3K-3-446-695/2017).

Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją prašome nurodyti informacijos šaltinį.

 
Informaciją atnaujino: Dovilė Bružaitė
Informacija atnaujinta: 2017-12-12 16:34
Naujas komentaras
Jūsų el. paštas
Jūsų vardas
Komentaras
Apsaugos kodas secimg
 
Komentarai (0)

Asmenis Lietuvos Aukščiausiajame Teisme aptarnauja bei informaciją teikia Bendrosios raštinės darbuotojai:

Dalia Cicėnienė,

Diana Kavaliauskienė

Gražina Kestauskė

tel.: (8-5) 2 61 64 66

Ką reikėtų žinoti kreipiantis į teismą

Atstovas ryšiams su visuomene

Dovilė Bružaitė:

tel. 8 5 261 05 60

Mob. tel. +370 685 84863

el.p.: d.bruzaite@lat.lt

Naujausias biuletenis:

 

Adresas

Gynėjų g. 6, 01109 Vilnius

Kaip mus rasti?
Tel. + 370 5 2 616 466
Faks. + 370 5 261 6813
El. paštas: lat@teismas.lt
Kodas 188602032
Duomenys apie Lietuvos
Aukščiausiąjį Teismą
kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre.

 

nta_logo.gif


network.gif

 
Viso apsilankė:3938775Šiandien:709Dabar naršo:28