HerbasLietuvos Aukščiausiasis Teismas

Pranešimai

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Viktoras Aidukas traukiasi iš pareigų (0)
2017-03-10
 

 

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Viktoras Aidukas nusprendė trauktis. Šiandien, kovo 10 d., susitikęs su Aukščiausiojo Teismo pirmininku Rimvydu Norkumi, jis įteikė atsistatydinimo pareiškimą. Kaip nurodoma pareiškime, apsisprendimą lėmė nevienareikšmės diskusijos viešojoje erdvėje šių metų vasario 23 d. pradėjus tyrimą dėl Vilniaus apygardos prokuratūros skyriaus vadovės Ritos Aliukonienės, kuriame teisėjas V. Aidukas apklaustas kaip specialusis liudytojas. Prokurorė įtariama prekyba poveikiu stambiu mastu vadinamojoje „Darbo partijos juodosios buhalterijos“ baudžiamojoje byloje, kurioje gruodžio mėnesio pabaigoje buvo paskelbtas Aukščiausiojo Teismo sprendimas.


Pareiškime teisėjas nurodo galįs garantuoti, kad Darbo partijos byla Lietuvos Aukščiausiajame Teisme buvo nagrinėjama skaidriai ir nešališkai. Tačiau suprasdamas, kad susiklosčiusių aplinkybių tyrimas reikalauja laiko, ir siekdamas kuo greičiau išsklaidyti bet kokias abejones Lietuvos Aukščiausiojo Teismo – aukščiausios kvalifikacijos profesionalų – veiklos skaidrumu, matąs vienintelę galimybę – atsistatydinti iš teisėjo pareigų ir dalyvauti tyrime tiek, kiek bus reikalinga. 


Patvirtindamas, kad gautas atsistatydinimo pareiškimas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Rimvydas Norkus sakė, kad tai apgalvotas žingsnis, svarbus ir sistemai, ir pačiam teisėjui. „Dirbant įtampoje, gal net be pasitikėjimo ar stingant jo, sunku tikėtis sėkmės“, – įvertino Teismo vadovas.


Kol bus sprendžiamas atleidimo iš pareigų klausimas, teisėjas V. Aidukas bylų nenagrinės. Jam suteiktos nemokamos atostogos.

Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją prašome nurodyti informacijos šaltinį.


10:30 val.  Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Rimvydas Norkus teiks trumpą komentarą. Žiniasklaidos atstovai laukiami LAT (Gynėjų g. 6), 3 aukšte (prie foto sienelės).


 
Informaciją atnaujino: Dovilė Bružaitė
Informacija atnaujinta: 2018-01-17 12:01
Naujas komentaras
Jūsų el. paštas
Jūsų vardas
Komentaras
Apsaugos kodas secimg
 
Komentarai (0)

Asmenis Lietuvos Aukščiausiajame Teisme aptarnauja bei informaciją teikia Bendrosios raštinės darbuotojai:

Dalia Cicėnienė,

Diana Kavaliauskienė

Gražina Kestauskė

tel.: (8-5) 2 61 64 66

Ką reikėtų žinoti kreipiantis į teismą

Atstovas ryšiams su visuomene

Dovilė Bružaitė:

tel. 8 5 261 05 60

Mob. tel. +370 685 84863

el.p.: d.bruzaite@lat.lt

Naujausias biuletenis:

 

Adresas

Gynėjų g. 6, 01109 Vilnius

Kaip mus rasti?
Tel. + 370 5 2 616 466
Faks. + 370 5 261 6813
El. paštas: lat@teismas.lt
Kodas 188602032
Duomenys apie Lietuvos
Aukščiausiąjį Teismą
kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre.

 

nta_logo.gif


network.gif

 
Viso apsilankė:4142007Šiandien:2626Dabar naršo:29