HerbasLietuvos Aukščiausiasis Teismas

Pranešimai

Moksleivi, teisę išmanysi – gyvenime nepaklysi! (0)
2017-03-14
 

Moksleiviai kviečiami aktyviai dalyvauti teisinio švietimo iniciatyvoje – Nacionalinėje teisinių žinių olimpiadoje.

Kovo 14 d. prasidedančios iniciatyvos tikslas – ugdyti Lietuvos jaunimo teisinį sąmoningumą ir supratimą apie teisinę valstybę, teisinę kultūrą, valstybės teisės sistemą.

„Gyvename globaliame pasaulyje, aktyviai bendraujame socialiniuose tinkluose, mėgaujamės saviraiškos laisve, daug keliaujame, todėl teisinės žinios – ypač jaunam žmogui – yra daugiau nei būtinos,“ – sako olimpiadą globojanti teisingumo ministrė Milda Vainiutė.

Iniciatyvos rengėjai siekia atkreipti jaunimo ir kiekvieno Lietuvos gyventojo dėmesį, kad teisinės žinios svarbios kiekvienam – bendraujant internetu, atostogaujant, darbo santykiuose, įsigyjant prekes, tvarkant nuosavybės klausimus, vaiko-šeimos-mokyklos santykiuose, apsaugant savo privatumą, vengiant diskriminacijos ir daugybėje kitų situacijų. Antrą kartą vyksiančios iniciatyvos organizatoriai tikisi sulaukti dar didesnio mokyklų ir moksleivių aktyvumo.

„Olimpiadą kartu su visomis pagrindinėmis Lietuvos teisinėmis organizacijomis rengiame ne tik dėl didėjančio susidomėjimo teisės žiniomis mokyklose. Bendraudami su moksleiviais pastebime, kad teisinių žinių – ypatingai „teisės ir pareigos“ sąsajos dar trūksta, taip pat ir atsakymų į kasdienius klausimus nepilnamečių darbo, vartojimo, bendravimo elektroninėje erdvėje, padarytos žalos atlyginimo, eismo įvykių ir kitose nepilnamečiams ir suaugusiems aktualiose srityse,“ – teigia olimpiados iniciatorių atstovė Mykolo Romerio universiteto profesorė Lyra Jakulevičienė.

Nacionalinė teisinių žinių olimpiada vyks dviem turais. Pirmasis etapas vyks visos Lietuvos mokyklose bei gimnazijose balandžio 7 d. Jo metu mokiniai laikys teisinių žinių testą. Apie 300 geriausiai testą išlaikiusių moksleivių pateks į finalinį etapą, kuriame turės galimybę pabendrauti su teisinių profesijų atstovais (advokatais, teisėjais, prokurorais) ir susipažins su teisiniais aspektais, aktualiais moksleiviams. Ne moksleiviai iniciatyvoje dalyvauti galės pildydami teisinių žinių testą naujienų portale 15min.lt 

„Lietuvos advokatūros vardu norėčiau pakviesti aktyviai dalyvauti teisinių žinių olimpiadoje. Galbūt Jus tai paskatins pasirinkti įdomų ir iššūkių kupiną teisininko kelią. Teisininko profesija šiandien yra ypatingai svarbi ne tik dėl savo universalumo ir galimybių – ji skatina mus visus būti pilietiškais ir įsitraukti į atsakingą savo valstybės kūrimą“, - Advokatų tarybos pirmininkas prof. dr. Ignas Vėgėlė.

Olimpiados nugalėtojų laukia vertinti iniciatyvos partnerių įsteigti prizai. Pagrindinis prizas – advokatų kontoros Eversheds Saladžius įsteigta teisės studijų stipendija.

Pirmojoje nacionalinėje moksleivių  teisinių žinių olimpiadoje dalyvavo virš 800 moksleivių, daugiau kaip 70 mokyklų ir gimnazijų iš visos Lietuvos. Daugiausiai moksleivių į finalą pateko iš Alytaus, Kauno, Vilniaus, Panevėžio miestų ir rajonų mokyklų bei gimnazijų.

Olimpiada vykdoma kaip bendra Teisingumo ministerijos, Mykolo Romerio universiteto ir Lietuvos advokatūros iniciatyva. Olimpiados partneriai – Švietimo ministerija, Lietuvos Aukščiausias teismas, Nacionalinė teismų administracija, Antstolių rūmai, Lietuvos teisininkų draugija, privačios bendrovės. Informacinis partneris – naujienų portalas 15min.lt

Daugiau informacijos: www.teisekiekvienam.lt; teisekiekvienam@mruni.eu

 
Informaciją atnaujino: Dovilė Bružaitė
Informacija atnaujinta: 2017-04-11 10:09
Naujas komentaras
Jūsų el. paštas
Jūsų vardas
Komentaras
Apsaugos kodas secimg
 
Komentarai (0)

Asmenis Lietuvos Aukščiausiajame Teisme aptarnauja bei informaciją teikia Bendrosios raštinės darbuotojai:

Dalia Cicėnienė,

Diana Kavaliauskienė

Gražina Kestauskė

tel.: (8-5) 2 61 64 66

Ką reikėtų žinoti kreipiantis į teismą

Atstovas ryšiams su visuomene

Dovilė Bružaitė:

tel. 8 5 261 05 60

Mob. tel. +370 685 84863

el.p.: d.bruzaite@lat.lt

Naujausias biuletenis:

 

Adresas

Gynėjų g. 6, 01109 Vilnius

Kaip mus rasti?
Tel. + 370 5 2 616 466
Faks. + 370 5 261 6813
El. paštas: lat@teismas.lt
Kodas 188602032
Duomenys apie Lietuvos
Aukščiausiąjį Teismą
kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre.

 

nta_logo.gif


network.gif

 
Viso apsilankė:4141965Šiandien:2584Dabar naršo:17