HerbasLietuvos Aukščiausiasis Teismas

Pranešimai

Pristatome „Europos aukščiausiųjų teismų vadybos geriausios praktikos vadovą“ (0)
2017-06-30
 

2017 m. birželio 27 d. Vilniuje Lietuvos teisinei bendruomenei buvo pristatytas „Europos aukščiausiųjų teismų vadybos geriausios praktikos vadovas“. Antverpeno (Belgija) ir Liublianos (Slovėnija) universitetų parengtas dokumentas rodo, kad Lietuvos teismų vadyba atitinka aukščiausius Europos standartus. 


Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, bendradarbiaudamas su Latvijos, Vengrijos, Ispanijos aukščiausiaisiais teismais, Antverpeno ir Liublianos universitetais, baigė Europos Sąjungos finansuojamą projektą „Aukščiausieji teismai kaip teisminių sistemų Europos Sąjungoje efektyvumo garantas“ (toliau – projektas). Šio projekto metu buvo analizuojamas Europos aukščiausiųjų teismų darbas keturiose pagrindinėse srityse: teisės tyrimų ir dokumentų valdymo, teismų komunikacijos, aukščiausiųjų teismų administravimo (visų pirma bylų paskirstymo ir proceso trukmės) ir aukščiausiojo teismo vaidmens nacionalinių teismų tarybų veikloje. Šias tyrimo kryptis projekto partneriai pasirinko dėl to, kad būtent jos yra neatsiejamai susijusios su teismų veiklos kokybe, teismų nepriklausomumu ir veiksminga teisingumo sistema – vertybėmis ir siekiais, kurie aktualūs kiekvienai moderniai demokratinei teisinei valstybei.


Įgyvendindami projektą, Antverpeno ir Liublianos universitetai parengė „Aukščiausiųjų teismų vadybos geriausios praktikos vadovą“. Šiame dokumente analizuojama ir apibendrinama daugiau kaip 20 Europos aukščiausiųjų teismų praktika pirmiau minėtose teismų veiklos srityse, aptariama su tuo susijusi teisinė literatūra, pristatomi geriausios praktikos pavyzdžiai Europoje. Nors šis vadovas iš pirmo žvilgsnio yra skirtas aukščiausiesiems teismams, tačiau didžioji dalis jame aptariamų klausimų yra susiję ir su kitų pakopų teismuose kylančiais iššūkiais. Dokumente taip pat pateikiamos teismų ir įstatymų leidžiamosios, vykdomosios valdžios, kitų socialinių partnerių (teisės mokslo ir praktikų bendruomenės) bendradarbiavimo, visuomenės informavimo rekomendacijos.


2017 m. balandžio 21 d. „Geriausios praktikos vadovas“ buvo pristatytas tarptautinei auditorijai baigiamojoje projekto konferencijoje Rygoje, kurioje dalyvavo ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo delegacija. 2017 m. birželio 27 d. šis vadovas – jau išverstas į lietuvių kalbą – buvo pristatytas Lietuvos Aukščiausiajame Teisme. Renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo, Teisingumo ministerijos, Lietuvos advokatūros, Teisės instituto, Nacionalinės teismų administracijos, kitų Lietuvos teismų atstovai.


„Žvelgdami į vadove pateikiamas rekomendacijas ir geriausios praktikos pavyzdžius, drąsiai galime sakyti, kad Lietuvos teismai savo darbą organizuoja labai gerai. Lietuva daugelyje sričių minima kaip pavyzdys, beveik visos mokslininkų pateiktos rekomendacijos yra įgyvendintos. Mūsų teismų sistemos testas, kuriuo tapo šis tarptautinis projektas, puikiai išlaikytas“, – pristatydamas „Geriausios praktikos vadovą“ pasidžiaugė Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininko patarėjas Aurimas Brazdeikis, kuris vadovo šiam projektui Lietuvoje.


„Žinoma, tobulėti ir stengtis dar tikrai yra kur. Pasitikėjimas teisingumo sistema yra vienas pagrindinių verslo atstovų pasitikėjimo, darbo vietų kūrimo ir ekonomikos augimo elementų. Todėl visos veiksminga teisingumo sistema suinteresuotos institucijos ir, pirmiausia, patys teismai turi ieškoti kelių, kaip gerinti savo darbą. Tikiu, kad šis „Geriausios praktikos vadovas“, taip pat žinios ir patirtis, įgyta dalyvaujant šiame tarptautiniame projekte, taps puikiu pagalbininku ieškant inovatyvių, modernių sprendimų gerinant teismų veiklą“, – projekto rezultatus apibendrino Aurimas Brazdeikis.


„Aukščiausiųjų teismų vadybos geriausios praktikos vadovą“ lietuvių kalba galite rasti čia, o anglų kalba – čia.

 

Gaires įstatymų leidėjams anglų kalba rasite čia

 

Gaires Aukščiausiesiems Teismams anglų kalba rasite čia


Baigiamosios projekto konferencijos, vykusios Rygoje, plenarinės sesijos vaizdo įrašas: https://www.youtube.com/watch?v=cjoX1Sg2rXU&feature=youtu.be. Kitų šios konferencijos sesijų vaizdo įrašai pasiekiami: https://www.youtube.com/watch?v=aZA94-rWTKs&feature=youtu.be ir https://www.youtube.com/watch?v=L2uGJWGhYY4&feature=youtu.be.


Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją prašome nurodyti informacijos šaltinį.

 

Daugiau informacijos apie projektą galite rasti čia:


Teismų komunikacijos iššūkiai – aktuali tema visiems Europos Aukščiausiesiems Teismams

http://www.lat.lt/lt/naujienos/pranesimai/teismu-komunikacijos-issukiai-j6eb.html


Europos Sąjungos Teisingumo Teismas prisideda prie Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos Aukščiausiųjų Teismų veiksmingumo gerinimo iniciatyvos

http://www.lat.lt/lt/naujienos/pranesimai/europos-sajungos-teisingumo-7k3f.html

 
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas dalinosi patirtimi apie darbą Teisėjų taryboje, bylų nagrinėjimo trukmę ir visuomenės švietimą

http://www.lat.lt/lt/naujienos/pranesimai/lietuvos-auksciausiasis-teismas-ku32.html

 
Europos Aukščiausieji Teismai rinkosi Vilniuje

http://www.lat.lt/lt/naujienos/pranesimai/p20/europos-auksciausieji-teismai-p3ws.html


Lietuvos Aukščiausiasis Teismas prisidės prie Europos Sąjungos Aukščiausiųjų Teismų veiklos efektyvumo gerinimo

http://www.lat.lt/lt/naujienos/pranesimai/archive/lietuvos-auksciausiasis-teismas-rw5c/p0.html


Šios publikacijos parengimas buvo iš dalies finansuotas Europos Sąjungos Teisingumo programos lėšomis.
Už šios publikacijos turinį yra atsakingas Lietuvos Aukščiausiasis Teismas. Ši publikacija jokiu būdu negali būti laikoma išreiškiančia Europos Komisijos nuomonę.
 
Informaciją atnaujino: Dovilė Bružaitė
Informacija atnaujinta: 2018-01-17 12:02
Naujas komentaras
Jūsų el. paštas
Jūsų vardas
Komentaras
Apsaugos kodas secimg
 
Komentarai (0)

Asmenis Lietuvos Aukščiausiajame Teisme aptarnauja bei informaciją teikia Bendrosios raštinės darbuotojai:

Dalia Cicėnienė,

Diana Kavaliauskienė

Gražina Kestauskė

tel.: (8-5) 2 61 64 66

Ką reikėtų žinoti kreipiantis į teismą

Atstovas ryšiams su visuomene

Dovilė Bružaitė:

tel. 8 5 261 05 60

Mob. tel. +370 685 84863

el.p.: d.bruzaite@lat.lt

Naujausias biuletenis:

 

Adresas

Gynėjų g. 6, 01109 Vilnius

Kaip mus rasti?
Tel. + 370 5 2 616 466
Faks. + 370 5 261 6813
El. paštas: lat@teismas.lt
Kodas 188602032
Duomenys apie Lietuvos
Aukščiausiąjį Teismą
kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre.

 

nta_logo.gif


network.gif

 
Viso apsilankė:4067110Šiandien:1957Dabar naršo:14