HerbasLietuvos Aukščiausiasis Teismas

Pranešimai

Studentai, praleidę dieną su LAT teisėjais: „Tai pranoko mūsų lūkesčius“ (0)
2017-11-24
 

Apie teismus nuolat rašoma ir kalbama, tačiau apie tai, kaip darbas juose vyksta iš tiesų, kokie žmonės yra teisėjai ir kuo jie gyvena, žino nedaug kas. Lietuvos teismai kartu su Vilniaus universitetu, Mykolo Romerio universitetu ir Vytauto Didžiojo universitetu kvietė teisės ir žurnalistikos studentus dalyvauti projekte „Diena su teisėju 2017“. Projekto metu studentams buvo suteikta galimybė iš arti pamatyti, kaip atrodo įprasta teisėjo darbo diena, su kokiais iššūkiais kasdien susiduria teisėjai ir ką reiškia pareiga vykdyti teisingumą bei priimti sprendimus, lemiančius žmonių likimus.


Šiais metais Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą pasirinko aplankyti net 12 studenčių, jos teisme lankėsi jau nuo spalio 30 d. Teisės ir žurnalistikos studijų studentės susitiko su Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininku Aurelijumi Gutausku, šio skyriaus teisėjais Armanu Abramavičiumi, Artūru Pažarskiu, taip pat su Civilinių bylų skyriaus teisėju Andžej Maciejevski. Projekto „Diena su teisėju“ metu studentės turėjo progą gyvai stebėti baudžiamųjų bylų teismo posėdžius, bendravo ne tik su teisėjais, bet ir su advokatais, prokurorais, policijos pareigūnais. Teisėjai savo ruožtu atsakinėjo į rimtus ir smagius studenčių klausimus, dalijosi sukaupta patirtimi, išsamiai supažindino smalsias viešnias su savo vykdomomis funkcijomis, pareigomis ir teisėmis.


Vytauto Didžiojo universiteto teisės studijų studentė Ugnė Urbšytė pasakojo, kad prieš dalyvavimą šiame projekte apie teismus žinojo jau daug, tačiau Aukščiausiojo Teismo posėdyje buvo pirmą kartą. Studentė prisipažino, kad šis teismo posėdis išties labai skyrėsi nuo jau matytų posėdžių, todėl jai, kaip teisės studentei, buvo labai naudinga jame dalyvauti. Ugnė Urbšytė ir Simona Kazakevičiūtė, praleidusios dieną su teisėju Artūru Pažarskiu, džiaugėsi neformaliu teisėjo bendravimu prie arbatos puodelio. „Bendraudamos nejautėme jokios įtampos ir galėjome teisėjui užduoti tiek rimtus, tiek nerimtus klausimus, o jis nuoširdžiai į juos atsakinėjo. Dar kartą įsitikinome, kad teisėjai tiesiog yra žmonės. Nuostabūs, atsidavę, teisingi ir šilti“, – savo įspūdžiais dalijosi pašnekovės.

Vilniaus universiteto Teisės fakulteto studentės Karolina Krukovska ir Kornelija Krutulytė, praleidusios dieną su teisėju Andžej Maciejevski, džiaugėsi šiuo projektu. „Tai yra tikrai puiki galimybė studentui iš arčiau pamatyti teismus, jų veiklą, taip pat susipažinti su teisėjais, kurie šioje srityje yra daug pasiekę. Galvodamas apie teisėjo profesiją, visada manai, kad jo darbas labai formalus. Nors teisėjo darbe yra nemažai vadinamojo popierizmo, bet teisėjo priimami sprendimai realiai keičia žmonių gyvenimus“, – pasakojo studentės. Praleidusias dieną su Civilinių bylų skyriaus teisėju studentes nustebino teisėjo išnagrinėtų bylų skaičius: „Per 15 metų teisėjas išnagrinėjo apie 5000 bylų, vadinasi, jis pakeitė mažiausiai 10 000 žmonių gyvenimą. Skaičiai išties įspūdingi.“ Studentės suprato, kad teisėjo darbas nepasibaigia vien uždarius teismo duris, nes kai kurios bylos teisėjams įsimena visam gyvenimui. „Būti teisėju – tai tarsi gyvenimo būdas, kadangi ir už teismo durų teisėjas su žmonėmis turi elgtis pagarbiai, sąžiningai ir teisingai. Mums labai įsiminė teisėjo patarimas svajoti atsargiai, nes svajonės pildosi. Esame patenkintos praleidusios dieną su teisėju ir įgijusios daugiau žinių bei motyvacijos“, – su teisėju praleista diena džiaugėsi Karolina Krukovska ir Kornelija Krutulytė.


Dieną su teisėju Aurelijumi Gutausku praleidusios Vilniaus universiteto žurnalistikos studijų studentė Dovilė Stoškutė ir Vilniaus universiteto teisės studentė Rimantė Braukylaitė sutartinai tvirtino, kad ši diena sulaužė visus jų turėtus stereotipus. „Atėjau įsivaizduodama, kad teisėjai šiek tiek arogantiški, nors, antra vertus, jie tokie ir gali būti, nes yra padarę stulbinamą karjerą. Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas visiškai paneigė mano turėtą stereotipą, nes yra labai profesionalus, atsakingai žiūrintis į savo darbą ir norintis, kad kiti teisėjai eitų tuo keliu, bet kartu tai ir šilta asmenybė, kuri gyvenime vadovaujasi pamatinėmis vertybėmis“, – įspūdžiais dalijosi studentės. Studentės liko sužavėtos šilto, nuoširdaus ir atviro pokalbio.


Lapkričio 28 d. 16.00 val. kino teatre „Multikino“ (PC „Ozas“, Ozo g. 18, Vilnius) vyks finalinis projekto „DIENA SU TEISĖJU 2017“ renginys.

 

 

 

 

 

Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją prašome nurodyti informacijos šaltinį.


 
Informaciją atnaujino: Dovilė Bružaitė
Informacija atnaujinta: 2017-11-24 15:26
Naujas komentaras
Jūsų el. paštas
Jūsų vardas
Komentaras
Apsaugos kodas secimg
 
Komentarai (0)

Asmenis Lietuvos Aukščiausiajame Teisme aptarnauja bei informaciją teikia Bendrosios raštinės darbuotojai:

Dalia Cicėnienė,

Diana Kavaliauskienė

Gražina Kestauskė

tel.: (8-5) 2 61 64 66

Ką reikėtų žinoti kreipiantis į teismą

Atstovas ryšiams su visuomene

Dovilė Bružaitė:

tel. 8 5 261 05 60

Mob. tel. +370 685 84863

el.p.: d.bruzaite@lat.lt

Naujausias biuletenis:

 

Adresas

Gynėjų g. 6, 01109 Vilnius

Kaip mus rasti?
Tel. + 370 5 2 616 466
Faks. + 370 5 261 6813
El. paštas: lat@teismas.lt
Kodas 188602032
Duomenys apie Lietuvos
Aukščiausiąjį Teismą
kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre.

 

nta_logo.gif


network.gif

 
Viso apsilankė:4141966Šiandien:2585Dabar naršo:18