HerbasLietuvos Aukščiausiasis Teismas

Pranešimai

Teisėjas A. Gutauskas: „Tik atvirai dirbanti teisėjų bendruomenė gali pelnyti žmonių tikėjimą teisingumu“ (0)
2017-03-08
 

Teisėjų tarybos posėdyje Teisėjų etikos ir drausmės komisijos (TEDK) pirmininku vienbalsiai paskirtas Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Aurelijus Gutauskas.

„Teisėjų pažeidimai daro nepataisomą žalą visuomenės pasitikėjimui teisingumu, todėl būtinas atviras ir principingas teisėjų darbo vertinimas. Tik nepriklausomas, nešališkas, sąžiningas, kompetentingas, stropus teisėjas gali pateisinti visuomenės lūkesčius ir įgyti jos pasitikėjimą“, – teigia naujasis TEDK vadovas.

Šį paskyrimą A. Gutauskas vertina ne tik kaip jo asmeninių, dalykinių savybių, profesinės ir gyvenimo patirties įvertinimą. „Suteikta teisė objektyviai vertinti kolegų veiksmus – tai ir didžiulė atsakomybė“, – sako jis. 

Anot A. Gutausko, tik atvirai dirbanti teisėjų bendruomenė gali pelnyti žmonių tikėjimą teisingumu. „Todėl sieksime išlaikyti aukštą reiklumą teisėjams ir derinsime jį su teisėjo nepriklausomumu. Komisijos prioritetas – teisingumas ir visos kitos bendrai priimtos žmogiškosios vertybės teismų veikloje. Pagrindinis siekis – išlaikyti ir visuomenės pasitikėjimą teismais, ir vertinamą bei gerbiamą teisėjo profesiją.“

Teisėjų etikos ir drausmės komisija sudaroma iš septynių narių. Patvirtintai naujai TEDK atstovauja šie teisėjai: Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Aurelijus Gutauskas, Lietuvos apeliacinio teismo teisėja Sigita Bieliauskienė, Visagino miesto apylinkės teismo teisėjas Gintautas Būga ir Vilniaus apygardos teismo teisėja Jolanta Čepukėnienė.

Prezidentės dekretu į TEDK visuomenės nariais paskirti Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Viešosios teisės katedros docentė, Lietuvos teisės instituto direktorė Jurgita Paužaitė-Kulvinskienė ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto Tarptautinių santykių katedros profesorius Tomas Janeliūnas.

Seimo Pirmininko paskirtas visuomenės atstovas – Kauno technologijos universiteto docentas, emeritas Antanas Šenavičius.


Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją prašome nurodyti informacijos šaltinį.

 
Informaciją atnaujino: Dovilė Bružaitė
Informacija atnaujinta: 2017-04-11 10:10
Naujas komentaras
Jūsų el. paštas
Jūsų vardas
Komentaras
Apsaugos kodas secimg
 
Komentarai (0)

Asmenis Lietuvos Aukščiausiajame Teisme aptarnauja bei informaciją teikia Bendrosios raštinės darbuotojai:

Dalia Cicėnienė,

Diana Kavaliauskienė

Gražina Kestauskė

tel.: (8-5) 2 61 64 66

Ką reikėtų žinoti kreipiantis į teismą

Atstovas ryšiams su visuomene

Dovilė Bružaitė:

tel. 8 5 261 05 60

Mob. tel. +370 685 84863

el.p.: d.bruzaite@lat.lt

Naujausias biuletenis:

 

Adresas

Gynėjų g. 6, 01109 Vilnius

Kaip mus rasti?
Tel. + 370 5 2 616 466
Faks. + 370 5 261 6813
El. paštas: lat@teismas.lt
Kodas 188602032
Duomenys apie Lietuvos
Aukščiausiąjį Teismą
kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre.

 

nta_logo.gif


network.gif

 
Viso apsilankė:4067142Šiandien:1989Dabar naršo:32