HerbasLietuvos Aukščiausiasis Teismas

Pranešimai

Teisme lankėsi Liuksemburgo Didžiosios Hercogystės teisingumo ministras Felixas Brazas (0)
2017-10-24
 

Lietuvoje su darbo vizitu lankosi Liuksemburgo Didžiosios Hercogystės teisingumo ministro Felixo Brazo (Felix Braz) vadovaujama delegacija. Šiandien ji viešėjo ir Lietuvos Aukščiausiajame Teisme. Svečiai, susitikę su Teismo pirmininku Rimvydu Norkumi ir teisėjais, susipažino su Lietuvos teisine sistema, pasidalijo tarpusavio patirtimi taip skatinant dar glaudesnį Liuksemburgo ir Lietuvos bendradarbiavimą.


„Jūsų Konstitucija leido užtikrinti labai subalansuotą valdžios institucijų sistemą. Manau, tai yra viena geriausių konstitucinių sistemų Europos Sąjungoje, netgi lyginant su labai išsivysčiusiomis ir daug anksčiau demokratijos keliu pasukusiomis valstybėmis, įskaitant ir Liuksemburgą“, – taip susitikimą pradėjo F. Brazas.


Išskirtinio dėmesio sulaukė ir bylų nagrinėjimo spartumo klausimas. Kaip nurodė ministras, nors Liuksemburgas yra maža šalis, bet teisėjų skaičiumi ji lenkia daugelį Europos Sąjungos valstybių narių: „Skaičiuojant 100 tūkst. gyventojų, turime 40 teisėjų, ir tai užtikrina greitą tiek civilinių, tiek komercinių bylų nagrinėjimą. Manau, tos spartos priežastis ir yra didelis teisėjų skaičius, kuris leidžia greitai atlikti reikiamas procedūras.“


Tęsdamas diskusiją kasacinio teismo vadovas Rimvydas Norkus atkreipė dėmesį, kad ir Lietuva yra tarp pirmųjų šalių pagal bylų išnagrinėjimo trukmę. „Džiaugiuosi, kad tiek Lietuva, tiek Liuksemburgas nekelia didelių problemų Europoje, kiek tai susiję su proceso trukme, nors mūsų teisėjų skaičius yra šiek tiek mažesnis nei Liuksemburge. Vidutiniškai, skaičiuojant 100 tūkst. gyventojų, mes turime apie 25 teisėjus, bet, kiek tai susiję su civilinių ir komercinių bylų nagrinėjimu, mes visuomet esame antroje–trečioje vietoje po Liuksemburgo.“


Susitikimo metu taip pat buvo diskutuota apie Teisėjų Tarybos kompetenciją ir funkcijas. Šiuo metu Liuksemburgui tai ypač aktualu, nes jame steigiama panaši institucija.

 

Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją prašome nurodyti informacijos šaltinį.

 
Informaciją atnaujino: Dovilė Bružaitė
Informacija atnaujinta: 2017-10-24 15:57
Naujas komentaras
Jūsų el. paštas
Jūsų vardas
Komentaras
Apsaugos kodas secimg
 
Komentarai (0)

Asmenis Lietuvos Aukščiausiajame Teisme aptarnauja bei informaciją teikia Bendrosios raštinės darbuotojai:

Dalia Cicėnienė,

Diana Kavaliauskienė

Gražina Kestauskė

tel.: (8-5) 2 61 64 66

Ką reikėtų žinoti kreipiantis į teismą

Atstovas ryšiams su visuomene

Dovilė Bružaitė:

tel. 8 5 261 05 60

Mob. tel. +370 685 84863

el.p.: d.bruzaite@lat.lt

Naujausias biuletenis:

 

Adresas

Gynėjų g. 6, 01109 Vilnius

Kaip mus rasti?
Tel. + 370 5 2 616 466
Faks. + 370 5 261 6813
El. paštas: lat@teismas.lt
Kodas 188602032
Duomenys apie Lietuvos
Aukščiausiąjį Teismą
kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre.

 

nta_logo.gif


network.gif

 
Viso apsilankė:4067130Šiandien:1977Dabar naršo:28