HerbasLietuvos Aukščiausiasis Teismas

Pranešimai

Teisme lankosi Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos atstovai (0)
2017-09-15
 

Šiandien Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos (toliau – PINO) atstovai, susitikę su Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjais ir darbuotojais, domėjosi intelektinės nuosavybės teisių gynimo klausimais.


Civilinių bylų skyriaus teisėja doc. dr. Dalia Vasarienė, pristatydama intelektinės nuosavybės bylų statistiką, pažymėjo, kad tokių bylų Lietuvoje nėra išnagrinėjama daug. „2016 metais iš viso teismus pasiekė 98 civilinės bylos, 40 iš jų buvo apskųstos apeliacine tvarka ir tik 17 iš jų buvo nagrinėjamos Lietuvos Aukščiausiajame Teisme. Baudžiamųjų bylų skaičiai šioje srityje yra dar mažesni“, – pabrėžė teisėja.


Tęsdama diskusiją su ekspertais, teisėja D. Vasarienė atkreipė dėmesį, kad, siekiant geriausio rezultato, be teorinių žinių, taip pat reikalingi ir praktiniai įgūdžiai. „Kita vertus, intelektinės nuosavybės bylos (dėl autorių teisių, prekių ženklų) nėra daug sudėtingesnės už kitas civilines ar baudžiamąsias bylas (pavyzdžiui, dėl vagystės ar nužudymo). Žinoma, šios bylos turi tam tikrų specifinių klausimų, bet ir kiekviena byla, o ypač tos, kurios pasiekia kasacinį teismą, turi savų ypatumų, reikalaujančių gilių žinių ir įdirbio“, – kalbėjo teisėja.


Susitikime su ekspertais dalyvavusi Civilinių bylų skyriaus pirmininko patarėja Danguolė Klimkevičiūtė teigė, kad „apskritai teisių gynimas civiline tvarka (pavyzdžiui, žalos atlyginimas, prekių sunaikinimas ir pan.) yra būtent tai, ko reikalauja intelektinės nuosavybės savininkai“. Ji pažymėjo tai, kad intelektinės nuosavybės teisių savininkai nėra pakankamai aktyvūs gindami savo teises ir inicijuodami teisminius procesus.


Ekspertai Lietuvoje lankosi pagal Vyriausybės įgyvendinamą programą „Bendros nacionalinės intelektinės nuosavybės sistemos pertvarkos, bendradarbiaujant su Pasauline intelektinės nuosavybės organizacija, atlikimas“. Įgyvendinant šią priemonę, kartu su PINO numatoma atlikti Lietuvos intelektinės nuosavybės sistemos išorinį vertinimą ir parengti pokyčius įtvirtinantį dokumentą, kuris PINO veiklos dokumentuose įvardijamas kaip intelektinės nuosavybės strategija.


Daugiau informacijos galima rasti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo interneto svetainėje http://www.lat.lt.


Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją prašome nurodyti informacijos šaltinį.

 

 
Informaciją atnaujino: Dovilė Bružaitė
Informacija atnaujinta: 2017-09-15 14:14
Naujas komentaras
Jūsų el. paštas
Jūsų vardas
Komentaras
Apsaugos kodas secimg
 
Komentarai (0)

Asmenis Lietuvos Aukščiausiajame Teisme aptarnauja bei informaciją teikia Bendrosios raštinės darbuotojai:

Dalia Cicėnienė,

Diana Kavaliauskienė

Gražina Kestauskė

tel.: (8-5) 2 61 64 66

Ką reikėtų žinoti kreipiantis į teismą

Atstovas ryšiams su visuomene

Dovilė Bružaitė:

tel. 8 5 261 05 60

Mob. tel. +370 685 84863

el.p.: d.bruzaite@lat.lt

Naujausias biuletenis:

 

Adresas

Gynėjų g. 6, 01109 Vilnius

Kaip mus rasti?
Tel. + 370 5 2 616 466
Faks. + 370 5 261 6813
El. paštas: lat@teismas.lt
Kodas 188602032
Duomenys apie Lietuvos
Aukščiausiąjį Teismą
kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre.

 

nta_logo.gif


network.gif

 
Viso apsilankė:4141971Šiandien:2590Dabar naršo:21