HerbasLietuvos Aukščiausiasis Teismas

Pranešimai

Teisme pristatytos aktualios disertacijos (0)
2018-02-02
 

Šiandien Lietuvos Aukščiausiajame Teisme vyko karštos mokslinės diskusijos: buvo pristatytos trys įdomios ir naudingos 2017 metais Vilniaus universitete ir Mykolo Romerio universitete apgintos disertacijos.


Renginio moderatorius Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas Aurelijus Gutauskas pasidžiaugė, kad šiandien Teisme bus pristatytos trys puikios, įdomios ir aktualios disertacijos, kurioms vadovavo autoritetingi mokslo profesoriai.


Pristatymą pradėjusi Inga Malinauskaitė-Van de Castel (darbo tema – „Duomenų subjekto teisės virtualiuose socialiniuose tinkluose“, mokslinis darbo vadovas prof. dr. Darius Štitilis, MRU) pažymėjo, kad šiandien virtualiuose socialiniuose tinkluose dalyvauja 2,34 milijardo vartotojų ir prognozuojama, kad 2018 m. tokių vartotojų skaičius pasieks 2,67 milijardo. Kaip teigia mokslų daktarė, toks socialinių tinklų masinis paplitimas visuomenėje reiškia, kad kuo daugiau asmenų naudojasi socialinių tinklų paslaugomis, tuo labiau didėja duomenų subjekto teisių pažeidimų tikimybė. Ji pabrėžė tai, kad šiandien virtualūs socialiniai tinklai tapo įprasta daugelio vartotojų kasdienybės dalimi, tačiau dažnai vartotojai, besinaudodami įvairių virtualių socialinių tinklų paslaugomis, juose slypinčių rizikų nepastebi arba apie jas net nepagalvoja.


Renginį tęsdama Dovilė Murauskienė (darbo tema – „Parens Patriae doktrinos raiška baudžiamajame procese, kuriame dalyvauja vaikai“, mokslinė darbo vadovė prof. dr. Rima Ažubalytė, MRU) atkreipė dėmesį, kad vaikai, nesvarbu, kokį statusą jie įgyja baudžiamajame procese (įtariamojo, kaltinamojo, nukentėjusiojo ar liudytojo), dėl savo socialinės padėties ir jiems būdingų savybių – fizinio ir psichinio nebrandumo – turi teisę būti globojami ir remiami, jiems reikia tinkamos teisinės apsaugos. Pasak D. Murauskienės, neefektyvią vaiko teisių apsaugą lemia tai, kad stokojama doktrininio baudžiamojo proceso, kuriame dalyvauja vaikai, specifiškumo pagrindimo, metodologijos ir nuoseklumo, pagal kuriuos būtų kuriama ir tobulinama vaiko teisių apsauga baudžiamajame procese. Todėl susiklosto situacija, kai imamasi ieškoti problemos sprendimo būdų, nesuprantant ir neįvardijant jos esmės bei nežvelgiant į šį diferencijuotą baudžiamąjį procesą holistiškai.


Aušra Dambrauskienė, pristatydama darbo „Ultima ratio principo įgyvendinimas kriminalizuojant veikas Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse“ (mokslinis darbo vadovas prof. dr. Armanas Abramavičius, VU) problematiką, pažymėjo, kad dėl konstitucinės jurisprudencijos suteikiamo ypatingo statuso šiam principui, dėl jo sąsajos su pagrindinių asmens teisių ir laisvių apsaugos postulatu bei konstituciniu proporcingumo principu ultima ratio laikytinas ne moksline rekomendacija teisėkūrai ar įstatymų leidybos etikos principu, o imperatyviu, savarankišku teisės principu. Pasak A. Dambrauskienės, tai, kad ultima ratio principas pirmiausia pasireiškia įstatymų leidybos srityje, kriminalizacijos procese nubrėžiant įstatymų leidėjui diskrecijos ribas, lemia, jog ultima ratio laikytinas specialiuoju savarankišku baudžiamosios politikos principu.


Daugiau informacijos galima rasti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo interneto svetainėje http://www.lat.lt.

Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją prašome nurodyti informacijos šaltinį.

 

 
Informaciją atnaujino: Dovilė Bružaitė
Informacija atnaujinta: 2018-02-02 11:57
Naujas komentaras
Jūsų el. paštas
Jūsų vardas
Komentaras
Apsaugos kodas secimg
 
Komentarai (0)

Asmenis Lietuvos Aukščiausiajame Teisme aptarnauja bei informaciją teikia Bendrosios raštinės darbuotojai:

Dalia Cicėnienė,

Diana Kavaliauskienė

Gražina Kestauskė

tel.: (8-5) 2 61 64 66

Ką reikėtų žinoti kreipiantis į teismą

Atstovas ryšiams su visuomene

Dovilė Bružaitė:

tel. 8 5 261 05 60

Mob. tel. +370 685 84863

el.p.: d.bruzaite@lat.lt

Naujausias biuletenis:

 

Adresas

Gynėjų g. 6, 01109 Vilnius

Kaip mus rasti?
Tel. + 370 5 2 616 466
Faks. + 370 5 261 6813
El. paštas: lat@teismas.lt
Kodas 188602032
Duomenys apie Lietuvos
Aukščiausiąjį Teismą
kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre.

 

nta_logo.gif


network.gif

 
Viso apsilankė:4067173Šiandien:2020Dabar naršo:39