Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
lt
En

Naujienos

Europos Sąjungos Teisingumo Teismas prisideda prie Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos Aukščiausiųjų Teismų veiksmingumo gerinimo iniciatyvos

  Europos Sąjungos Teisingumo Teismas prisideda prie Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos Aukščiausiųjų Teismų veiksmingumo gerinimo iniciatyvos
2017-02-01

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo darbuotojai Europos Sąjungos Teisingumo Teisme Liuksemburge keitėsi gerąja patirtimi ir diskutavo apie Europos Sąjungos Aukščiausiųjų Teismų ir Europos Sąjungos Teisingumo Teismo darbo su bylomis, teisės tyrimų, ryšių su visuomene ypatumus. 

Sausio 18-20 d. atstovai iš Lietuvos, Latvijos, Ispanijos ir Vengrijos Aukščiausiųjų Teismų lankėsi Europos Sąjungos Teisingumo Teisme (toliau – ESTT) Liuksemburge. Šis vizitas jau trečiasis tarptautinis keitimosi gerąja praktika susitikimas įgyvendinant Europos Sąjungos finansuojamą projektą „Aukščiausieji Teismai kaip teisminių sistemų Europos Sąjungoje efektyvumo garantas“. Prieš tai minėtų Aukščiausiųjų Teismų atstovai buvo susirinkę Vilniuje ir Budapešte. Kaip teigia ESTT viešėję LAT darbuotojai, vizito tikslas Liuksemburge buvo sužinoti kaip vyksta darbo organizavimas su itin sudėtingomis, visai Europos Sąjungai reikšmingomis bylomis. Kalbėjome ir diskutavome apie bylos kelią teisme nuo jos patekimo į teismą iki galutinio sprendimo paskelbimo ir paviešinimo visuomenei. Nors iš pirmo žvilgsnio Teisingumo Teismo mechanizmas atrodo puikiai sustyguotas, šiame teisme nuolat siekiama tobulėti. Pavyzdžiui, ESTT, kaip ir Lietuvoje, svarstoma galimybė filmuoti teismo sprendimo paskelbimą ir tokiu būdu sudaryti geresnes sąlygas informuoti visuomenę.

Vizito metu teismų atstovai turėjo galimybę pamatyti kaip vyksta bylos nagrinėjimas, teisėjo vadovavimas teismo procesui. Vyko apskritojo stalo diskusijos su ESTT prezidentu Koenu Lenaertsu (Koen Lenaerts) ir kitais šio teismo teisėjais, administracijos darbuotojais. Susitikimų metu su Kanceliarijos, Komunikacijos direktorato, Tyrimų ir dokumentacijos direktorato darbuotojais domėtasi šių padalinių darbu, jo svarba ir indėliu kokybiškai viso teismo veiklai.

Projektas „Aukščiausieji Teismai kaip teisminių sistemų Europos Sąjungoje efektyvumo garantas“, kurį koordinuoja Latvijos Aukščiausiasis Teismas, siekia ne tik apibendrinti ir pasidalinti ES Aukščiausiųjų Teismų gerąja patirtimi. Projekto pabaigoje analizės rezultatus planuojama apibendrinti išleidžiant gerosios praktikos vadovą visiems Europos Aukščiausiesiems Teismams. Rezultatai bus pristatyti baigiamojoje konferencijoje šių metų balandžio mėnesį, Rygoje.

Šios publikacijos parengimas buvo iš dalies finansuotas Europos Sąjungos Teisingumo programos lėšomis.
Už šios publikacijos turinį yra atsakingas Lietuvos Aukščiausiasis Teismas. Ši publikacija jokiu būdu negali būti laikoma išreiškiančia Europos Komisijos nuomonę.

 Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją prašome nurodyti informacijos šaltinį.