Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
lt
En

Naujienos

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas dalinosi patirtimi apie darbą Teisėjų taryboje, bylų nagrinėjimo trukmę ir visuomenės švietimą

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas dalinosi patirtimi apie darbą Teisėjų taryboje, bylų nagrinėjimo trukmę ir visuomenės švietimą
2016-12-22

Europos Sąjungos finansuojamas projektas „Aukščiausieji Teismai kaip teisminių sistemų Europos Sąjungoje efektyvumo garantas“, kuriame dalyvauja ir Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, įgauna pagreitį: dalyvių susitikimai ir keitimasis gerąja patirtimi jau įvyko Vengrijos Aukščiausiajame Teisme bei Slovėnijoje, Liublianos universiteto  Teisės fakultete.

Projekto vadybos grupės susitikime Liublianoje Ispanijos, Latvijos, Lietuvos ir Vengrijos Aukščiausiųjų Teismų atstovai susitiko su Liublianos ir Antverpeno universitetų profesoriais, tyrinėjančiais teismų veiklos gerinimą. Buvo sutarta, kad projekto metu bus parengtas gerosios praktikos vadovas apie Europos Aukščiausiųjų Teismų darbą teisinių tyrimų, teismų sprendimų viešinimo ir duomenų bazių naudojimo, viešųjų ryšių ir komunikacijos, bendradarbiavimo su akademine bendruomene ir kitose kasdienėje Europos Aukščiausiojo Teismo aktualiose srityse. Gerosios praktikos vadovo pagrindu taps beveik trisdešimties Europos Aukščiausiųjų Teismų atsakymai į išsamų klausimyną, kurį parengė projekto dalyviai.

Vizito Budapešte (Vengrija) metu Ispanijos, Latvijos, Lietuvos ir Vengrijos Aukščiausieji Teismai aptarė Aukščiausiųjų Teismų bendradarbiavimą ir vaidmenį nacionalinėse teisėjų tarybose, priemones išnagrinėti bylą kasaciniame teisme per protingą terminą, edukacinės teismų veiklos svarbą. Pasak šio projekto koordinatoriaus Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininko patarėjo Aurimo Brazdeikio, kiekvienas projekto dalyvių susitikimas atneša naujų idėjų ir sprendimų, kurie gali būti pritaikomi ir Lietuvoje. Pavyzdžiui, Vengrijos teismai vykdo nacionalinę visuomenės teisinio švietimo, supažindinimo su teismų veikla programą.

„Vaikai – mūsų ateitis. Kolegos iš Vengrijos nusprendė, kad teismai gali ir turi prisidėti prie jaunosios kartos pilietiškumo ugdymo, žinių apie teisę suteikimo, teisinės kultūros ir tradicijų vystymo. Didesnis pasitikėjimas teise ir valstybe be šių elementų sunkiai įmanomas. Pliuralistinėje visuomenėje turime nepamiršti puoselėti demokratinės valstybės vertybes – teismų nepriklausomumą, pagarbą teisei ir teisingumui“ – dalinosi įžvalgomis Aurimas Brazdeikis.

Įvykę susitikimai parodė, kad Lietuvos Aukščiausiasis Teismas lieka vienas iš greičiausiai Europoje kasacinius skundus nagrinėjančių teismų, jame taikomos pažangios kovos su nepateisinamai ilga proceso trukme priemonės. Lietuvos Teisėjų tarybos formavimo tvarka – beveik visus Tarybos narius išrenka pati teisėjų bendruomenė – sužavėjo kolegas iš Ispanijos Aukščiausiojo Teismo. Jie itin pabrėžė šios tvarkos reikšmę teismų nepriklausomumui užtikrinti.
Kito vizito metu projekto dalyviai turės galimybę pasisemti žinių ir patirties Europos Sąjungos Teisingumo Teisme Liuksemburge.

Šis projektas finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis.
Šiame dokumente nėra pateikiama Europos Komisijos nuomonė. Šis dokumentas atspindi tik autoriaus požiūrį. Europos Komisija nėra atsakinga už jame pateiktą informaciją ir jos panaudojimą.