Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
lt
En

Naujienos

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas prisidės prie Europos Sąjungos Aukščiausiųjų Teismų veiklos efektyvumo gerinimo

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas prisidės prie Europos Sąjungos Aukščiausiųjų Teismų veiklos efektyvumo gerinimo
2016-10-05

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) kartu su Latvijos, Ispanijos, Vengrijos Aukščiausiaisiais Teismais, Liublianos (Slovėnija) ir Antverpeno (Belgija) universitetais pradėjo savo veiklą Europos Sąjungos finansuojamame projekte „Aukščiausieji Teismai kaip teisminių sistemų Europos Sąjungoje efektyvumo garantas“.     

Projektu siekiama tobulinti Aukščiausiųjų Teismų darbo kokybę ir organizavimą, didinti teismų veiklos skaidrumą, gerinti administracinius ir teisinius gebėjimus, skatinti pasitikėjimą teismais, užtikrinti veiksmingesnį Europos Sąjungos teisės įgyvendinimą.

Minėto projekto metu bus analizuojamas Aukščiausiųjų Teismų teisės tyrimų ir apibendrinimo padalinių darbas, ryšiai su visuomene, Aukščiausiojo Teismo vaidmuo ir santykis su teisėjų savivalda, teismų darbo organizavimas, skirstant bylas, teikiant pagalbą teisėjams ir užtikrinant greitą bei kokybišką jų išnagrinėjimą.

Bendras projektas, kurį koordinuoja Latvijos Aukščiausiasis Teismas, sieks ne tik apibendrinti ir pasidalinti ES Aukščiausiųjų Teismų gerąja patirtimi. Projekto pabaigoje analizės rezultatus planuojama apibendrinti išleidžiant gerosios praktikos vadovą teismams ir įstatymų leidėjams. Projekto metu Aukščiausiųjų Teismų  darbuotojai turės galimybę apsilankyti ir naujų žinių pasisemti Ispanijos, Vengrijos, Lietuvos Aukščiausiuosiuose Teismuose, Europos Sąjungos Teisingumo Teisme Liuksemburge.

Pirmasis projekto partnerių susitikimas įvyko Rygoje, Latvijos Aukščiausiajame Teisme. Jo metu aptartas ir suderintas projekto įgyvendinimo planas, parengtas klausimynas, kuris buvo išsiųstas kitiems Europos Aukščiausiesiems Teismams.

Šių metų spalio 19-21 dienomis projekto „Aukščiausieji Teismai kaip teisminių sistemų Europos Sąjungoje efektyvumo garantas“ dalyvių darbinis vizitas planuojamas Lietuvos Aukščiausiajame Teisme. Jo metu numatoma aptarti teismų sprendimų paskelbimo ir duomenų bazių naudojimo, bylų skirstymo modelius ir patirtis, taip pat bendradarbiavimo tarp Aukščiausiųjų Teismų ir teisės mokslo institucijų būdus, plėtros perspektyvas.


Šis projektas finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis.
Šiame dokumente nėra pateikiama Europos Komisijos nuomonė. Šis dokumentas atspindi tik autoriaus požiūrį. Europos Komisija nėra atsakinga už jame pateiktą informaciją ir jos panaudojimą.  
     
Daugiau informacijos galima rasti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo internetinėje svetainėje http://www.lat.lt