Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
lt
En

Naujienos

Europos Aukščiausieji Teismai rinkosi Vilniuje

Europos Aukščiausieji Teismai rinkosi Vilniuje
2016-10-26

Š.m. spalio 20-21 dienomis Vilniuje įvyko Europos Komisijos finansuojamo projekto „Aukščiausieji Teismai - Europos Sąjungos teisminių sistemų veiksmingumo garantas“ dalyvių susitikimas Lietuvos Aukščiausiajame Teisme. Apsikeitimas gerąja praktika parodė, kad  Lietuvos Aukščiausiasis Teismas taiko pažangius darbo metodus, o Lietuvos teismai - vieni atviriausių Europoje.

Pasak renginį kuravusio, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininko patarėjo Aurimo Brazdeikio, šis susitikimas neabejotinai sustiprino Lietuvos teismų įvaizdį Europoje, o lyginamoji analizė su užsienio kolegomis neleido abejoti, kad Lietuvos teismai stipriai pasistūmėję skaidrumo link. „Lietuvoje jau ne vienerius metus veikia kompiuterinė bylų paskirstymo programa, kuri užtikrina skaidrumą ir sklandų teismo darbą. Mūsų visuomenei tai nėra naujiena, priešingai nei kolegoms iš Vengrijos ir Latvijos“, - pastebi teisininkas.

Teisėjai bei teisės specialistai iš Latvijos, Ispanijos, Vengrijos Aukščiausiųjų Teismų dvi dienas trijose sesijose diskutavo apie tai, kaip dar galima būtų pagerinti Aukščiausiųjų Teismų veiklą, sėmėsi naujos patirties ir tarėsi su mokslo bendruomenės atstovais. „Buvo aptarti teismų sprendimų paskelbimo ir duomenų bazių naudojimo, bylų skirstymo modeliai ir patirtis, taip pat bendradarbiavimo tarp Aukščiausiųjų Teismų ir teisės mokslo institucijų būdai, plėtros perspektyvos,“- pabrėžė Aurimas Brazdeikis.

Pagrindiniai projekto „Aukščiausieji Teismai - Europos Sąjungos teisminių sistemų veiksmingumo garantas“  tikslai yra kelti Aukščiausiųjų Teismų darbuotojų kvalifikaciją, gerinti darbo organizavimą, didinti teismų veiklos skaidrumą ir skatinti pasitikėjimą teismais.

Minėto projekto metu yra analizuojamas Aukščiausiųjų Teismų teisės tyrimų ir apibendrinimo padalinių darbas, ryšiai su visuomene, Aukščiausiojo Teismo vaidmuo ir santykis su teisėjų savivalda, teismų darbo organizavimas, skirstant bylas, teikiant pagalbą teisėjams ir užtikrinant greitą bei kokybišką jų išnagrinėjimą.

Bendras projektas, kurį koordinuoja Latvijos Aukščiausiasis Teismas, siekia ne tik apibendrinti ir pasidalinti ES Aukščiausiųjų Teismų gerąja patirtimi. Projekto pabaigoje analizės rezultatus planuojama apibendrinti išleidžiant gerosios praktikos vadovą teismams ir įstatymų leidėjams. Projekto metu Aukščiausiųjų Teismų  darbuotojai turės galimybę apsilankyti ir naujų žinių pasisemti Ispanijos, Vengrijos, Lietuvos Aukščiausiuosiuose Teismuose, Europos Sąjungos Teisingumo Teisme Liuksemburge.


Šis projektas finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis.

Šiame dokumente nėra pateikiama Europos Komisijos nuomonė. Šis dokumentas atspindi tik autoriaus požiūrį. Europos Komisija nėra atsakinga už jame pateiktą informaciją ir jos panaudojimą.  

 

 


Daugiau informacijos galima rasti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo internetinėje svetainėje http://www.lat.lt