Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
lt
En

Naujienos

LAT: nuteistiesiems Ievos Strazdauskaitės nužudymo byloje paskirtos teisingos bausmės

2021-07-01

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, kurioje Karolis Bieliauskas, Mantas Bieliauskas nuteisti už plėšimą, svetimo turto sugadinimą visuotinai pavojingu būdu, Ievos Strazdauskaitės neteisėtą laisvės atėmimą ir jos nužudymą, o Algimantas Stankevičius – už plėšimą ir neteisėtą disponavimą šaunamuoju ginklu, atmetė nuteistųjų kasacinius skundus ir paliko galioti apeliacinės instancijos teismo nuosprendį be pakeitimų.

Šioje byloje pirmosios instancijos teismo nuosprendžiu už padarytus nusikaltimus nuteistajam K. Bieliauskui buvo paskirtas laisvės atėmimas septyniolikai metų, M. Bieliauskui – laisvės atėmimas šešiolikai metų, A. Stankevičiui – laisvės atėmimas dvejiems metams dviem mėnesiams. Apeliacinės instancijos teismas, išnagrinėjęs prokurorų ir nukentėjusiųjų atstovo apeliacinių skundų argumentus, nusprendė sugriežtinti nuteistiesiems paskirtas bausmes ir K. Bieliauskui skyrė laisvės atėmimą iki gyvos galvos, M. Bieliauskui – laisvės atėmimą devyniolikai metų, A. Stankevičiui – laisvės atėmimą ketveriems metams dviem mėnesiams.

Kasaciniais skundais nuteistieji prašė sušvelninti paskirtas bausmes, argumentuodami tuo, kad jos paskirtos neatsižvelgus į visas bausmei skirti reikšmingas aplinkybes ir yra per griežtos, taip pat ginčijo teismų nustatytą aplinkybę, kad nuteistieji nusikaltimus padarė veikdami kaip organizuota grupė.

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjų kolegija konstatavo, kad, priešingai nei nurodyta skunduose, apeliacinės instancijos teismas, parinkdamas ir skirdamas nuteistiesiems K. Bieliauskui, M. Bieliauskui, A. Stankevičiui naujas griežtesnes bausmes, tinkamai pritaikė baudžiamąjį įstatymą, atsižvelgė į visas bausmei skirti reikšmingas aplinkybes, pagrįstai akcentavo nuteistųjų padarytų nusikaltimų pobūdį, pavojingumo laipsnį ir sukeltus negrįžtamus padarinius, įvertino kiekvieno nuteistojo asmenybę ir vaidmenį. Teisėjų kolegija padarė išvadą, kad apeliacinės instancijos teismo paskirtos bausmės yra tinkamai individualizuotos, proporcingos jų padarytų nusikaltimų pavojingumui, atitinka bausmės paskirtį, užtikrina teisingumo principo įgyvendinimą ir nėra per griežtos. Kasacinių skundų teiginiai ir argumentai nesudaro pagrindo keisti apeliacinės instancijos teismo nuosprendį ar švelninti paskirtas bausmes.

Teisėjų kolegija taip pat pažymėjo, kad šioje byloje pirmosios ir apeliacinės instancijos teismai, ištyrę ir įvertinę įrodymų visumą, nustatė tiek objektyviuosius, tiek subjektyviuosius bendrininkavimo organizuota grupe požymius (susitarimą, veikos organizuotumo lygį, vaidmenų pasiskirstymą) ir nuosprendžiuose aiškiai išdėstė, kokiais bylos duomenimis šie požymiai nustatyti ir kuo jie pasireiškė. Nuteistųjų pateikti teiginiai kasaciniuose skunduose nepaneigė teismų padarytų išvadų apie tai, kad nusikalstamas veikas padarė būtent organizuota grupė, o jų, kaip organizuotos grupės, veikimas nustatytas teismų surinktais, ištirtais, įvertintais įrodymais ir jų visuma.

Bylos Nr. 2K-139-689/2021.

Cituojant ar platinant šią informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:
Rimantė Kraulišė
Lietuvos Aukščiausiojo Teismo
Pirmininko tarnybos atstovė ryšiams su visuomene
Mob. tel. 8 685 84863
El. p. r.kraulise@lat.lt
www.lat.lt
www.teismai.lt