Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
lt
En

Naujienos

Savaitgalį teisme vyko nuožmi argumentų kova

Savaitgalį teisme vyko nuožmi argumentų kova 4
2019-11-18

Ūkanotą šeštadienio rytą geriausi Lietuvos moksleiviai rinkosi į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą (LAT), kuriame vyko ELSA organizuotas „Moksleivių teisinio švietimo programos 2019“ (MTŠP’19) konkurso finalas. Jo metu 4 finalininkų komandos (9–12 klasių moksleiviai) susikovė mūšyje dėl pergalės. Moksleiviai, tapę ieškovais bei atsakovais, finalinėje teismo proceso inscenizacijoje gvildeno temą, susijusią su darbo teise. Šiais metais pirmoji vieta atiteko Kamilės Arbačiauskaitės ir Martynos Meškauskaitės komandai „Via iuris“.

Renginio metu teisėjavusi ir moksleivius vertinusi LAT teisėja Dalia Vasarienė buvo maloniai nustebinta moksleivių sumanumo, teisinių žinių gausos, įžvalgių argumentų, kokybiško darbo komandoje. Juk, pasak jos, teisininko darbo specifika – drąsūs ir stiprūs argumentai. Teisėja pasidžiaugė, kad moksleiviai laikėsi proceso taisyklių – konkurso dalyviams buvo itin svarbu spėti argumentus išdėstyti nepažeidžiant laiko ribų ir greitai bei argumentuotai atsakyti į komisijos narių užduodamus klausimus.

Konkurso nugalėtojos K. Arbačiauskaitė ir M. Meškauskaitė tvirtino, kad laimėti nesitikėjo, tačiau konkursui ilgai ruošėsi ir įdėjo daug pastangų. Pasak merginų, fabulos tiek konkurso pusfinalyje, tiek finale buvo ne iš lengvųjų, todėl nebuvo lengva rasti tinkamus argumentus. Kaip merginos pačios teigė, konkurso metu jos išmoko tikslingai naudoti argumentus, lavino savo oratorystės gebėjimus bei nusprendė savo ateitį sieti su teisės studijomis.

Finale dalyvavo keturios stipriausios komandos: „Via iuris“ (K. Arbačiauskaitė ir M. Meškauskaitė) „Libertati“ (A. Vinickytė ir U. Baradinskaitė), „Verum“ (G. Pavlovičiūtė ir E. Marcinkevičiūtė), „Make Law Great Again“ (D. Elzbergaitė ir A. Žukauskas).

Moksleivių teisinio švietimo programos (MTŠP) istorija siekia 2000 metus. Pagrindiniai konkurso tikslai yra išmokyti aukštesniųjų klasių moksleivius orientuotis Lietuvos teisinėje sistemoje, suteikti žinių apie pagrindines teisės šakas, jų reguliuojamus santykius, priskyrimą konkrečiai teisės šakai, žinių apie teisių ir interesų gynybos būdus ir priemones, surengti moksleiviams teisminio proceso inscenizaciją. Programos metu akcentuojamos Lietuvos teisinės sistemos subtilybės, pačių dalyvių, kaip Lietuvos Respublikos piliečių, teisės ir pareigos. Šiais metais MTŠP apėmė keturis didžiuosius miestus: Vilnių, Kauną, Klaipėdą ir Šiaulius. 

Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:
Dovilė Skiauterienė
Lietuvos Aukščiausiojo Teismo
Pirmininko padėjėja
Mob. tel. 8 685 84863
El. p. d.skiauteriene@teismai.lt
www.lat.lt
www.teismai.lt