Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
lt
En

Naujienos

Teisėjas Algis Norkūnas paskirtas Konstitucinio Teismo teisėju

Teisėjas Algis Norkūnas paskirtas Konstitucinio Teismo teisėju
2021-01-15

2021 m. sausio 14 d. Seimas Konstitucinio Teismo teisėju paskyrė Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėją Algį Norkūną.

Algis Norkūnas – Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas, Mykolo Romerio universiteto lektorius, 28 metus dirbantis teisėjo darbą, vertinamas kaip plačios erudicijos, aukštos profesinės kvalifikacijos ir nepriekaištingos reputacijos teisininkas. Jis pelnė žmonių pagarbą 2006–2008 metais eidamas Teisėjų tarybos pirmininko pavaduotojo pareigas, o nuo 2010 m. iki 2016 m. – būdamas Teisėjų etikos ir drausmės komisijos pirmininkas. Nuo 2016 m. teisėjas yra Teisėjų tarybos narys. Pastaruosius ketverius metus Algis Norkūnas paskirtas Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėju spaudai.

Konstitucinį Teismą sudaro 9 teisėjai, skiriami devyneriems metams ir tik vienai kadencijai. Lietuvos Respublikos Konstitucijoje nustatyta, kad Konstitucinio Teismo teisėjais gali būti skiriami nepriekaištingos reputacijos Lietuvos Respublikos piliečiai, turintys aukštąjį teisinį išsilavinimą ir ne mažesnį kaip 10 metų teisinio ar mokslinio pedagoginio darbo pagal teisininko specialybę stažą.

 

Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Rimantė Kraulišė

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo

Pirmininko tarnybos atstovė ryšiams su visuomene

Mob. tel. 8 685 84863

El. p. r.kraulise@lat.lt

www.lat.lt

www.teismai.lt