Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
lt
En

Naujienos

Teisėjo A. Gutausko interviu apie prekybos žmonėmis bylą

Teisėjo A. Gutausko interviu apie prekybos žmonėmis bylą
2021-01-28

Sausio 26 d. LRT radijo laidoje „Radijo byla“ dalyvavo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas Aurelijus Gutauskas, joje buvo kalbama apie istorine vadinamą prekybos žmonėmis bylą.

2021 m. sausio 6 d. LAT paskelbė galutinį sprendimą prekybos žmonėmis byloje. Joje penkių asmenų nusikalstama grupuotė buvo kaltinama tuo, kad, prisiviliojusi gerai pažįstamus asmenis dirbti Jungtinėje Karalystėje, panaudodama smurtą, versdavo šiuos asmenis ne tik vogti, bet ir atlikti kitus neleistinus veiksmus.

„Iš tikrųjų, žiūrint istoriškai, iš kasacinės instancijos teismo pozicijos, tokio pobūdžio byla buvo pirmą kartą nagrinėjama išplėstinėje septynių teisėjų kolegijoje. Svarbu tai, kad Lietuvos Aukščiausiasis Teismas nuosekliai plėtoja savo praktiką tokio pobūdžio bylose ir dar kartą atkreipė dėmesį, kad žmogaus laisvės, orumo apsauga yra didžiulė vertybė, kad besikėsinantiems į tai asmenims gresia baudžiamoji atsakomybė“, – kalbėjo A. Gutauskas.

Ši byla reikšminga dar ir tuo, kad joje pabrėžiama baudžiamosios atsakomybės svarba nustatant atsakomybę už sandorius, kurie sudaro prielaidą išnaudoti žmones naudojant prieš juos smurtinius veiksmus. Taip pat šioje byloje buvo pabrėžti labai svarbūs kriterijai, tokie kaip asmenų pažeidžiamumas ir jų priklausomumas. Konkrečiu atveju kaltinamieji apgaule įgijo nukentėjusius asmenis varžančią kontrolę, pasinaudojo jų priklausomumu ir pažeidžiamumu, o vėliau šią kontrolę užtikrino pasitelkdami grasinimus ir fizinį smurtą. Pažymėtina, kad teisėjų kolegija išryškino elementus, kurie svarbūs tokiose baudžiamosiose bylose, o kaltinami asmenys neišvengė realios laisvės atėmimo bausmės.

Laidoje kartu dalyvavo Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro vadovė Kristina Mišinienė, ji pasidalijo savo patirtimi ir įžvalgomis apie išnagrinėtą bylą.

Visą laidos įrašą galite klausyti čia. A. Gutausko interviu klausykite nuo 08:08.

Laida „Radijo byla“ vykta kiekvieną antradienį 14 val. tiesioginiame LRT radijo eteryje. Laidą veda Artūras Matusas.

 

Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:

Rimantė Kraulišė
Lietuvos Aukščiausiojo Teismo
Pirmininko tarnybos atstovė ryšiams su visuomene
Mob. tel. 8 685 84863
El. p. r.kraulise@lat.lt
www.lat.lt
www.teismai.lt