Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
lt
En

Naujienos

Pradedama nagrinėti byla dėl baudos skyrimo motinai, kuri galimai pažeidė gydytoju dirbančio tėvo teisę bendrauti su nepilnamečiu vaiku

2021-02-03

Šiandien Lietuvos Aukščiausiajame Teisme pradedama nagrinėti byla dėl baudos skyrimo motinai, kuri dėl susiklosčiusios COVID-19 situacijos Lietuvoje galimai pažeidė skyrium gyvenančio tėvo teisę susitikti ir bendrauti su nepilnamečiu vaiku.

Konfliktas kilo po to, kai, Lietuvoje 2020 m. kovo 16 d. paskelbus karantiną, motina nesutiko leisti vaikui matytis su tėvu, motyvuodama tuo, kad kartu su ja ir vaiku gyvena garbingo amžiaus seneliai, o vaiko tėvas dirba praktikuojančiu gydytoju sveikatos priežiūros įstaigoje, kuri yra ypatingos rizikos zona.

Pirmosios instancijos teismas nusprendė, jog teismo sprendimo, kuriuo buvo nustatytos vaiko bendravimo su tėvu sąlygos, nevykdymas yra nulemtas šalyje ir visame pasaulyje susiklosčiusios išskirtinės situacijos dėl pandemijos. Teismo vertinimu, tai pateisina teismo sprendimo netinkamą vykdymą.

Apeliacinės instancijos teismas iš esmės paliko nepakeistą pirmosios instancijos teismo nutartį, panaikino tik jos dalį, kurioje buvo spręstas bylinėjimosi išlaidų atlyginimo klausimas.

Byla bus nagrinėjama rašytinio proceso tvarka.

 

Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:
Rimantė Kraulišė
Lietuvos Aukščiausiojo Teismo
Pirmininko tarnybos atstovė ryšiams su visuomene
Mob. tel. 8 685 84863
El. p. r.kraulise@lat.lt
www.lat.lt
www.teismai.lt