Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
lt
En

Naujienos

D. Bardausko ir J. Janušonienės byla grąžinta nagrinėti apeliacinės instancijos teismui

2024-05-14

2024 m. gegužės 14 d. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išnagrinėjo bylą, kurioje Dainius Bardauskas apeliacinės instancijos teismo nuosprendžiu nuteistas už tai, kad, būdamas valstybės tarnautojas, laikotarpiu nuo 2017 m. iki 2018 m. savo naudai tiesiogiai ir netiesiogiai pareikalavo, susitarė ir priėmė piniginius kyšius už leidimą juridiniams asmenims vykdyti prekybą Kupiškio rajono savivaldybės kultūros centro (Kultūros centro) organizuotame festivalyje ir už leidimą prekybą festivalyje vykdyti išskirtinėmis sąlygomis, t. y. ribojant galimybę festivalyje prekiauti kitiems asmenims.

D. Bardauskas nuteistas už tai, kad 2019 m. vasario–liepos mėn. susitarė, jog J. V. sutartyje įrašys mažesnę nei tikroji atlikėjų pasirodymo kainą, o J. Janušonienė pasirašys sutartį. J. Janušonienė nuteista už tai, kad sukurstyta D. Bardausko sutartį pasirašė ir taip savo parašu patvirtino neteisingus duomenis.

D. Bardauskas ir J. Janušonienė nuteisti už tai, kad 2019 m. vasario–liepos mėn., veikdami bendrininkų grupe savo ir Kultūros centro naudai, pareikalavo ir susitarė iš V. L. priimti ir priėmė piniginį kyšį pagal J. Janušonienės parengtą bei jos ir V. L. suklastotą sutartį, sudarytą tarp UAB „Roklava“ ir Kultūros centro. Joje J. Janušonienė ir V. L. parašais patvirtino neteisingus duomenis, kad parama teikiama siekiant remti festivalį, nors tikrovėje lėšos buvo numatytos sumokėti ne kaip parama, o kaip kyšis už pažadą paveikti savivaldybės administracijos valstybės tarnautojus ir darbuotojus bei Kultūros centro darbuotojus, kad šie, veikdami teisėtai ir neteisėtai, leistų UAB „Roklava“ organizuoti ir kontroliuoti prekybą Kultūros centro organizuotame 2019 m. liepos 6–7 d. festivalyje, suteikdami teisę V. L. spręsti – leisti ar neleisti kitiems asmenims vykdyti prekybą festivalyje, taip pat suteikdami teisę V. L. parinkti įmones, kurios festivalio metu teiks viešojo maitinimo paslaugas ir vykdys prekybą alkoholiniais gėrimais.

J. Janušonienė nuteista už tai, kad savo ir Kultūros centro naudai 2019 m. tiesiogiai iš V. L. ir netiesiogiai – per V. L. iš L. R. iš viso pareikalavo, susitarė ir priėmė piniginį kyšį už teisėtą J. Janušonienės veikimą vykdant įgaliojimus – už leidimą V. L. ir L. R. atstovaujamoms įmonėms vykdyti prekybą renginyje.

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija iš dalies tenkino D. Bardausko gynėjo ir J. Janušonienės kasacinius skundus ir pažymėjo, kad apeliacinės instancijos teismas nesilaikė Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso reikalavimų, keliamų įrodinėjimo procesui, nes nepagrindė visų būtinųjų kyšininkavimo ir prekybos poveikiu nusikalstamų veikų požymių.
Apeliacinės instancijos teismas įrodymais nepagrindė išvados, kad D. Bardauskas ir J. Janušonienė, priėmę turtinius kyšius, gavo neturtinės asmeninės naudos, taip pat nepagrindė, kad J. Janušonienė veikė tiesiogine tyčia suklastodama paramos Kultūros centrui sutartis. Apeliacinės instancijos teismas tinkamai nemotyvavo išvados, kad perduotos grynaisiais pinigais ir pervestos Kultūros centrui lėšos yra kyšis, o ne parama festivaliui.

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo sprendimu nustatyta, kad apeliacinės instancijos teismas išvadą, jog abu nuteistieji priėmė turtinius kyšius sau ir Kultūros centrui ir taip gavo, be kita ko, neturtinio pobūdžio naudos, taip pat išvadą, kad jų veiksmai atitinka būtinuosius prekybos poveikiu požymius, padarė neišnagrinėjęs visų reikšmingų aplinkybių ir nepagrindęs jų objektyviais duomenimis.

Teisėjų kolegija panaikino Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegijos 2023 m. gegužės 11 d. nuosprendį ir perdavė bylą iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka.

Bylos Nr. 2K-18-976/2024 (aktyvi nuoroda). Ši Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Vieša teismų sprendimų paieška.

Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:
Rimantė Kraulišė
Lietuvos Aukščiausiojo Teismo
Pirmininko tarnybos atstovė ryšiams su visuomene
Mob. tel. 8 685 84863
El. p. [email protected]
www.lat.lt
www.teismai.lt

Tel. +370 5 2 616 466
El. paštas: lat@teismas.lt
E. pristatymas elektroninio pristatymo dėžutės duomenys:
pavadinimas – Lietuvos Aukščiausiasis Teismas; adresas – 188602032.
 
Skundai ir prašymai raštinėje priimami:
pirmadieniais-ketvirtadieniais – nuo 8.00 iki 17.00 val. (be pietų pertraukos)
penktadieniais – nuo 8.00 iki 15.45 val. (be pietų pertraukos)
 
Antradieniais ir ketvirtadieniais
iki 17.30 val. teisme priimami iš anksto užsiregistravusių asmenų prašymai ir skundaiRegistruotis prašymo ar skundo pateikimui galima tel. +370 5 2 616 466 arba el. paštu lat@teismas.lt.
 

Švenčių dienų išvakarėse darbo dienos trukmė sutrumpinama 1 valanda.

Naujienų prenumerata