Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
lt
En

Asmenų aptarnavimas, prašymų, pareiškimų pateikimas

Informacija atnaujinta 2024-01-09 13:45:27

Kokiu būdu galiu pateikti prašymus (pareiškimus) Lietuvos Aukščiausiajam Teismui?

Prašymai (pareiškimai) Lietuvos Aukščiausiajam Teismui gali būti pateikiami raštu arba žodžiu. Raštu pateikti prašymai (pareiškimai) yra registruojami. Žodžiu pateikti prašymai (pareiškimai) neregistruojami ir priimami tik tais atvejais, kai juos galima išspręsti tą pačią darbo dieną ir nepažeidžiant asmens, kuris kreipiasi, kitų asmenų ar institucijų ir Teismo interesų. Į žodžiu pateiktus prašymus (pareiškimus) atsakymas raštu neteikiamas. Jei žodžiu pateiktas prašymas (pareiškimas) negali būti išnagrinėtas tą pačią darbo dieną, asmuo turi pateikti jį raštu. Teismas neturi galimybės panaudodamas technines priemones fiksuoti ir saugoti žodžiu pateikto prašymo (pareiškimo) turinį. Raštu prašymai (pareiškimai) Teismui teikiami:

  • tiesiogiai atvykus į Teismo raštinę 101 kabinetą,
  • paštu adresu: Gynėjų g. 6, 01109 Vilnius;
  • el. paštu lat@teismas.lt. El. paštu atsiųstas prašymas (pareiškimas) turi būti pasirašytas kvalifikuotu elektroniniu parašu arba turi būti pridėta dokumento skaitmeninė kopija su parašu,
  • per elektroninių pranešimų ir dokumentų pristatymo fiziniams ir juridiniams asmenims informacinę sistemą „E. pristatymas“ https://epristatymas.lt/. Elektroninio pristatymo dėžutės duomenys: pavadinimas – Lietuvos Aukščiausiasis Teismas; adresas – 188602032,
  • civilinėse, administracinių nusižengimų bylose elektroninių ryšių priemonėmis prisijungus prie savo paskyros Lietuvos teismų informacinės sistemos LITEKO Viešųjų elektroninių paslaugų posistemyje.

Kaip Teismo darbuotojai sužinos ir patvirtins mano tapatybę? Kokius dokumentus ar duomenis privalau turėti mano tapatybei nustatyti?

Tiesiogiai atvykę į Teismą turite pateikti Jūsų tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Dažniausiai naudojami asmens tapatybės nustatymo būdai telefonu:
- asmuo identifikuojamas pagal vardą, pavardę ir paskutinius 4 asmens kodo skaičius;
- asmuo identifikuojamas pagal bylos numerį, vardą ir pavardę.
 

Kaip galiu užsirašyti į priėmimą pas Teismo, Teismo skyrių pirmininkus?

Teisme vykdoma išankstinė asmenų, pageidaujančių priėmimo pas Teismo vadovus, registracija. Interesantus registruoja Teismo raštinė, kuri išsiaiškina vizito tikslą, ir, jei ketinama kreiptis dėl Teismo vadovų kompetencijai priklausančio klausimo (keliami Teismo administravimo, teismų sistemos, doktrininiai teisės taikymo klausimai), suderina vizito laiką, apie kurį interesantas yra informuojamas.

Tel. +370 5 2 616 466
El. paštas: lat@teismas.lt
E. pristatymas elektroninio pristatymo dėžutės duomenys:
pavadinimas – Lietuvos Aukščiausiasis Teismas; adresas – 188602032.
 
Skundai ir prašymai raštinėje priimami:
pirmadieniais-ketvirtadieniais – nuo 8.00 iki 17.00 val. (be pietų pertraukos)
penktadieniais – nuo 8.00 iki 15.45 val. (be pietų pertraukos)
 
Antradieniais ir ketvirtadieniais
iki 17.30 val. teisme priimami iš anksto užsiregistravusių asmenų prašymai ir skundaiRegistruotis prašymo ar skundo pateikimui galima tel. +370 5 2 616 466 arba el. paštu lat@teismas.lt.
 

Švenčių dienų išvakarėse darbo dienos trukmė sutrumpinama 1 valanda.

Naujienų prenumerata